SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Jesteś tu: » Strona startowa » SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

W naszej szkole prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie chętnie angażują się w akcje niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Aktywni byli również tuż przed Świętami Wielkiej Nocy.

W dniach 9-10 marca 2018 roku odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Caritas. Uczennice klasy VII  Karolina Truszkowska i Martyna Wacławek ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z członkami Caritas z parafii w Kuklówce Zarzecznej pomagały w rozprowadzaniu ulotek informacyjnych o prowadzonej akcji i pakowaniu żywności w sklepie „Biedronka” w Radziejowicach.

W sobotę 24 marca Karolina Truszkowska, Martyna Wacławek, Zuzanna Karolak i Anna Kampa przyłączyły się do pakowania zebranych produktów żywnościowych dla potrzebujących. Do paczek dołączono również wykonane przez członków SKW kartki wielkanocne z życzeniami.

opiekun SKW A. Dobrowolska