KONKURS KALIGRAFICZNY

Jesteś tu: » Strona startowa » KONKURS KALIGRAFICZNY

KONKURS KALIGRAFICZNY

Najmłodsi Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Kaligraficznym  „O Radziejowickie Pióro” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radziejowice Urszuli Ciężkiej. Zadanie konkursowe polegało na starannym napisaniu tekstu hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” przy użyciu pióra lub piórka z atramentem.

Celem konkursu było rozpowszechnianie sztuki kaligrafii, rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego języka oraz rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania piórem.

Do konkursu przystąpiło 13 uczniów naszej szkoły:
z klasy I : Marcelina Tereszczuk, Izabela Falęcka, Magdalena Filczak, Adam
                 Kucharski,
z klasy II: Emil Maciejewski, Fabian Bąkowski, Dagmara Dziekańska
z klasy III: Aleksandra Grenda, Antonina Białobrzeska, Nikola Roguska, Maja
                   Zielińska
z klasy IV: Amelia Nawrocka, Małgorzata Młynarczyk

Dnia 15.03.2018 roku 10 autorów najlepszych prac w nagrodę wyjechało na warsztaty kaligraficzne do Warszawskiego Domu Kaligrafii prowadzone przez kaligrafa Barbarę Galińską. W czasie zajęć dzieci poznawały różne techniki pisania, sposoby ozdabiania inicjałów oraz tworzenia kaligramów. Dodatkowo uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Agnieszka Dobrowolska