PLAN PRACY SZKOŁY W DRUGIM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Jesteś tu: » Strona startowa » PLAN PRACY SZKOŁY W DRUGIM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

PLAN PRACY SZKOŁY W DRUGIM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Przedstawiamy plan pracy szkoły w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

 

Lp.

Wydarzenia – czynności

Terminy wykonania

Odpowiedzialni

1.

Początek drugiego semestru

29.01.2018r.

2.

Dzień Pozytywnego Myślenia

02.02.2018r.

Margaret Sroga

3.

Bal Karnawałowy (Choinka Szkolna)

,, W Świecie Historycznych Postaci”

Bal połączony z quizem i konkursami

(sobota godz. 10.00 – 14.00)

Pracująca sobota za 02.01.2018r.

03.02.2018r.

Rada Rodziców

Dyrektor Szkoły

Barbara  Bartkowicz –

dekoracje i konkursy

4.

Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

,,Karolcia” – spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie

05.02.2018r.

Nauczyciele klas I-III

5.

Z cyklu ,,Muzyka z różnych zakątków świata”

,,Na słowiańską nutę”

06.02.2018r.

Dyrektor Szkoły

CK ,,Powozownia”

6.

Teatr Efekt z Białegostoku

,,Szewczyk Dratewka”

07.02.2018r.

Dyrektor Szkoły

7.

Spotkanie z pielęgniarką szkolną

Profilaktyka: higiena skóry, włosów, ubioru…..

07.02.2018r.

Dyrektor Szkoły

8.

V Noworoczny  Turniej Piłki Halowej Dziewcząt

07.02.2018r.

Łukasz Borowy

9.

 

Tłusty czwartek

08.02.2018r.

Wychowawcy klas

Rada Rodziców

10.

Międzypowiatowy Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

08.02.2018r.

Łukasz Borowy

11.

Dzień Bezpiecznego Internetu

08.02.2018r.

Maciej Jankowski

Danuta Plewka

12.

Rada podsumowująca I półrocze

Spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Straży Pożarnej

08.02.2018r.

Dyrektor Szkoły

13.

,,Spotkanie z muzyką”

Szalone lata dwudzieste

To był bal!

12.02.2018r.

Filharmonia Narodowa

Dyrektor Szkoły

14.

Spektakl w CK Żyrardów

,,Zemsta”

12.02.2018r.

Elżbieta Błażejewska

15.

220. rocznica śmierci króla

Stanisława Augusta

12.02.2018r.

Barbara Bartkowicz

 

16.

Ostatki

Dzień naleśnika

13.02.2018r.

Wychowawcy klas

17.

Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

13.02.2018r.

Łukasz Borowy

18.

Walentynki

14.02.2018r.

Samorząd Uczniowski

19.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Gminny konkurs polonistyczny w ramach projektu ,,Umiem, więc czytam. Czytam, więc umiem”

,,Moja ulubiona książka – promuję czytelnictwo metodą booktalking”

21.02.2018r.

Ewelina Kamińska

 

20.

II spotkanie w ramach cyklu szkoleń
dla nauczycieli cz. I (piątek) cz. II (poniedziałek) godz. 15.00

23.02.2018r.

I 26.02.2018r.

Dyrektor szkoły

21.

Nad Niemnem – prezentacja multimedialna Zielonej Szkoły 2018 – poznajemy tereny naszej wędrówki

27.02.2018r.

 

Teresa Feręczkowska

22.

Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych – Muzeum Lwowa

01.03.2018r.

Barbara Bartkowicz

23.

Gminne eliminacje do konkursu poetyckiego ,,Warszawska Syrenka”

01.03.2018r.

Nauczyciele poloniści

24.

Koncert Filharmonii Warszawskiej
Sacrum i profanum

Od baśni do baśni

02.03.2018r.

Dyrektor Szkoły

25.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Praw­dzi­wi pi­sarze to wyrzu­ty su­mienia ludzkości – konkurs biograficzny o autorach lektur szkolnych

05.03.2018r.

Izabela Karasiewicz

26.

Dzień Olimpijczyka

Europejski Dzień Logopedy

06.03.2018r.

Łukasz Borowy

Elżbieta Błażejewska

27.

Rekolekcje Wielkopostne

Postrzeganie roli kobiety w religiach świata

Zajęcia zgodnie z planem

08-10.03.2018r.

Małgorzata Truszkowska

Barbara Bartkowicz

28.

Upływa termin składania prac plastycznych

na konkurs X Biennale Sztuki im. Józefa Chełmońskiego ,,Ostatni Król Polski Stanisław August – mecenas Kultury
i sztuki”

12.03.2018r.

Barbara Bartkowicz

29.

V Fluoryzacja

14.03.2018r.

Pielęgniarka szkolna

30.

Upływa termin zgłaszania własnych utworów na IV Mazowiecki Konkurs Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona

14.03.2018r.

Nauczyciele poloniści

Dyrektor Szkoły

31.

 

 

Święto Szkoły – Odważ się być mądrym

 

w Roku 100.lecia Odzyskania Niepodległości, w związku z 220.rocznicą śmierci króla Stanisława Augusta patronatem objęło Muzeum Łazienki Królewskie

19.03.2018r.
(poniedziałek)

godz. 11.00

Koordynator Dyrektor Szkoły

Scenki Teresa Hołdak

Oprawa muzyczna – Krystyna Majksner Krzywicka

Oprawa plastyczna i dekoracje – Barbara Bartkowicz

32.

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny -Topienie Marzanny

20.03.2018r.

Wychowawcy klas I-III

33.

Dzień Walki z Dyskryminacją

21.03.2018r.

Margaret Sroga

psycholog szkolny

34.

Dzień Promocji Placówki

Dzień Otwarty

Wywiadówka

22.03.2018r.

Wszyscy nauczyciele

Dyrektor Szkoły

35.

Spotkanie Wielkanocne

28.03.2018r.

godz. 12.00

Małgorzata Truszkowska

Karasiewicz Izabela

36.

Wiosenna przerwa świąteczna

29.03.-03.04.  2018r.

 

37.

ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

na rok szkolny 2018/2019

04.04.- 27.04.

2018r.

8.00 – 15.00

Sekretariat szkoły

Formularze na www.

38.

II Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

17-19.04.2018r.

Izabela Karasiewicz

39.

Upływa termin składania plac plastycznych na konkurs KRUS pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

06.04.2018r.

Wychowawcy klas 0-III

Barbara Bartkowicz

40.

Muzyczne qui pro quo

Kalejdoskop rytmów i melodii

16.04.2018r.

Filharmonia Warszawska

Dyrektor Szkoły

41.

XI Maraton Poezji im. Wojciecha Siemiona

Jan Brzechwa w 120. rocznicę urodzin

23.04.-25.04.

2018r.

Wychowawcy i poloniści

42.

VI Fluorkowa profilaktyka zębów

25.04.2018r.

Pielęgniarka szkolna

43.

Dzień Poezji ,,Na straganie poezji”

Poezja śpiewana – Jan Brzechwa

27.04.2018r.

Dyrektor Szkoły

44.

Mini piłka nożna

kwiecień

Łukasz Borowy

45.

Dni wolne od zajęć

30.04. – 04.05 2018r.

46.

Piosenka jest dobra na wszystko

07.05.2018r.

Filharmonia Warszawska

Dyrektor Szkoły

47.

Spektakl w CK ,,Hobbit”

Wycieczka klas IV-VII

08.05.2018r.

Ewelina Kamińska

48.

Gala Finałowa IV Mazowieckiego Konkursu Przyjaciół Słowa

09.05.2018r.

Dyrektor Szkoły

49.

Dzień Litewski z cyklu Dzień Europy

10.05.2018r.

Projekt ogólnoszkolny

Wszyscy nauczyciele

50.

I Komunia Święta

13.05.2018r.

Małgorzata Truszkowska

51.

Wystawianie proponowanych ocen rocznych

16.05.2018r.

do godz. 13.00

Wszyscy nauczyciele

52.

Spotkanie obowiązkowe z rodzicami

17.05.2018r.

godz. 17.00

Wychowawcy klas

53.

Rocznica I Komunii Świętej

20.05.2018r.

Małgorzata Truszkowska

54.

Zielona Szkoła 2018

Polska - Litwa

Nad Niemnem (Druskieniki, Troki, Wilno)

21.05.- 25.05.

Dyrektor Szkoły

55.

Dzień Dziecka

dla wszystkich dzieci z Kuklówki i okolicy

Bajkowo i kolorowo

26.05.2018r.

(sobota)

Rada Rodziców

Nauczyciele

56.

Wycieczka klas I-III do Torunia

28.05.2018r.

Małgorzata Leja – Kochan

57.

VI Szkolne Igrzyska Olimpijskie

30.05.2018r.

Łukasz Borowy

58.

Długi weekend

31.05. – 03.06.

 

59.

Dzień Dziecka CK Powozownia

03.06. 2018r.

 

60.

Koncert Filharmonii Warszawskiej

Ignacy Jan Paderewski – artysta i mąż stanu. Mali czarodzieje

04.06.2018r.

Dyrektor Szkoły

 

61.

Tydzień diagnoz i sprawdzianów przedmiotowych

04- 08.06.2018r.

Dyrektor Szkoły

Przedmiotowcy

62.

Wystawienie ocen rocznych do godz. 13.00

12.06.2018r.

Wszyscy nauczyciele

63.

Składanie zastrzeżeń do oceny rocznej

13.06.2018r.

Uczniowie, Rodzice

64.

Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna

Klasyfikacja roczna

14.06.2018r.

godz. 15.00

Rada Pedagogiczna

65.

Dama Orderu Orła Białego - inscenizacja poświęcona Irenie Sendlerowej

,,Być człowiekowi człowiekiem to oddać mu tylko jeden raz dane swoje bijące serce”

19.06.2018r.

Teresa Hołdak

66.

Rada podsumowująca rok szkolny

19.06.2018r.

(wtorek)

godz. 15.00

Wszyscy nauczyciele

67.

Koniec roku szkolnego 2017/2018

22.06.2018

 

68.

Ferie letnie WAKACJE

23.06.-31.08

2018r.

 

69.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018r.

(poniedziałek)

 

                                                                                                                                                                                           

Ponadto realizowane będą:     

-          Spotkania DSM – Dyrektor Szkoły

-          Spotkania Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona – Dyrektor Szkoły

-          Wyjazdy na basen zgodnie z harmonogramem – Łukasz Borowy

-          Wycieczki klasowe lub przedmiotowe po uzgodnieniu z Dyrektorem Szkoły

-          Próbne sprawdziany SSS, MERITUM inne

-          Programy i projekty: ,,Internetowy Teatr TVP”, ,,Klub Bezpiecznego Puchatka”, ,,Bezpieczne Dziecko”, ,,Programy dla szkół” tj. ,,Szklanka Mleka”, ,,Owoce i warzywa w szkole”; ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014 - 2020” ,,Akademia Profesjonalnego Nauczyciela”; ,,Aktywna tablica”; OSA (Otwarte Strefy Aktywności); ,,Zaradni z Gminy Radziejowice”: języki obce bez problemu na egzaminie, z matematyką za pan brat, gra biznesowa, dream team, warsztaty z kreatywności, creative beast, robotyka, eksperymenty, obóz naukowy, profesjonalne pokazy naukowe i inne w ramach unijnego projektu Kompetentni z Gminy Radziejowice; powstanie nowoczesnej sali informatycznej; warsztaty muzyczne ,,Muzyka z różnych zakątków świata” dla klas 0-III; comiesięczne spektakle dla dzieci 0-III; spotkania z muzyką – Filharmonia Narodowa; Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych prowadzony przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu – Kajetany; Budowa Systemu Ostrzegania i Alarmowania – punkt alarmowy; Nauka pływania; przyłączenie szkoły do szerokopasmowego Internetu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

Opracowanie: szkolnastrona.pl