PASOWANI W DNIU URODZIN PATRONA

Jesteś tu: » Strona startowa » PASOWANI W DNIU URODZIN PATRONA

PASOWANI W DNIU URODZIN PATRONA

W dniu rocznicy urodzin patrona naszej szkoły Józefa Chełmońskiego 7 listopada 2017 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Tego dnia pierwszoklasiści mieli dołączyć do grona społeczności uczniowskiej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy – p. Urszula Ciężka, Przewodniczący Rady Rodziców – p. Tomasz Michalski, ks. Proboszcz Andrzej Sadowski, ks. Robert Stanicki, prawnuk Józefa Chełmońskiego – p. Stanisław Aust, Dyrektor szkoły – p. Irena Skowrońska oraz nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i pozostali uczniowie. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się od dwóch miesięcy. W programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię Agnieszkę Dobrowolską uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad zachowywania się w klasie i w szkole, a także bezpiecznego poruszania się po drodze. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego 16 uczniów klasy pierwszej ślubowało „ (…) być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom (…) ”.Następnie Pani Dyrektor Irena Skowrońska kładąc kolorowy ołówek na ramieniu uczniów, dokonała ich pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną. Pani Wójt wręczając prezenty gratulowała uczniom wiedzy, zdolności i życzyła sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu dalszych umiejętności. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, słodkim poczęstunkiem i kolejnymi podarunkami przygotowanymi przez rodziców.