JESIENNE SPOTKANIE UNII POETYCKIEJ

Jesteś tu: » Strona startowa » JESIENNE SPOTKANIE UNII POETYCKIEJ

JESIENNE SPOTKANIE UNII POETYCKIEJ

Unia Poetycka Wojciecha Siemiona zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie w dniu 27 października  o godzinie 10.30, które odbędzie się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

W jesiennym spotkaniu organizowanym przez Unię Poetycką Wojciecha Siemiona w dniu 27 października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury uczestniczyli uczniowie wraz z pedagogami i rodzicami ze szkół Mszczonowa i okolic.

Przy wypełnionej po brzegi widowni zebranych gości powitała  Barbara Siemion, która następnie poprosiła ucznia kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej - Konrada Wicińskiego o recytację przygotowanego wiersza Aleksandra Fredry - ,,Paweł i Gaweł”. W ten oto sposób została zapowiedziana tematyka głównego punktu programu jesiennego spotkania o relacjach międzyludzkich. Tym razem  był to spektakl „CZTERY TRONY” w reżyserii Marii Quoos, która jest także autorką scenariusza.  W przygotowaniu kostiumów, scenografii i w pracy młodych aktorów nad tekstem  asystowała pani Teresa Hołdak – nauczycielka prowadząca kółko teatralne w szkole w Kuklówce Radziejowickiej.

Pani Maria Quoos – aktorka, prowadzi Studio Teatralno-Edukacyjne  i w ramach działalności studia stworzyła wraz z uczniami   Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Kuklówce Radziejowickiej  wielobarwną bajkową opowieść o tym, co może stać się
z dobrymi ludźmi, gdy zawładną nimi takie uczucia jak zazdrość, pycha i strach. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie i w czterech państwach zapanował spokój, harmonia i radość.

Tematyka spektaklu „Cztery Trony” stała się pretekstem do prezentacji  wierszy znakomitych polskich poetów  w dalszej części spotkania. Tak więc w interpretacji Marii Quoos widzowie usłyszeli wiersze: Tadeusza Różewicza „Ludożercy”, Wisławy Szymborskiej „Jacyś Ludzie” oraz Tadeusza Sadowskiego „Słowa”.

Na zakończenie spotkania Barbara Siemion pożegnała gości zaproszeniem do udziału w IV Mazowieckim Konkursie Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona i prezentacją utworu, który dedykowała pamięci Profesora Wojciecha Siemiona - patrona stowarzyszenia. Był to wiersz niedawno zmarłej poetki Julii Hartwig ,,Okulary”.

Opracowała Barbara Siemion

więcej zdjęć na stronie ośrodka kultury Mszczonów www.serwis.mszczonow.pl